INDEX

STRONA GŁÓWNA

OFERTA KSIĄŻEK

 

 

 

 

 

 

 

UROJENIE

A Rzeczywistość

z cyklu

Nie–Kontrolowane Rozmowy

 

Główni bohaterowie to przystojny Paryżanin – dr Jean-Paul de Frouste i jego przyjaciółka Isabelle oraz jej brat Alain, a prowadzona przez nich rozmowa jest beletrystyczną formą dyskusji, w jakiej uczestniczyła pewna osoba, której tożsamość niech pozostanie tajemnicą. Nazwiska bohaterów, miejsca i czas zostały zmienione tak, aby nie były kojarzone z autentycznymi wydarzeniami.

UROJENIE

A Rzeczywistość

z cyklu

Nie–Kontrolowane Rozmowy

 

 

 

Slajd1

OKŁADKA PRZEDNIA

 

Slajd1

OKŁADKA TYLNA

 

 

 

 

 

 

Czytelnik będzie świadkiem fascynującej rozmowy, poświęconej odwiecznemu problemowi, z jakim boryka się ludzkość – religii i jej głównej postaci – Boga. Stosując argumentację „ad rem”, tzn. odwołującą się do meritum sprawy, rozmówcy rozważają m.in. prawdziwość niekonkluzywnego, agnostycznego wniosku Dawkins’a „…Bóg niemal na pewno nie istnieje…” w kontekście pozornie sprzecznego, ale prawdziwego Twierdzenia CANI: Bóg istnieje dla wierzących, a nie istnieje dla niewierzących”. O tym, co stanowi źródło konfliktu wyniknie z prowadzonej rozmowy, w której Twierdzenie CANI oraz oparta na niej Zasada CANI są głównymi argumentami.

Ta nietypowa rozmowa, wykraczająca poza normy ogólnie uznawane za słuszne, jeśli nawet przekroczy standardy wyznawane przez Państwa, z pewnością dostarczy ciekawej zabawy intelektualnej i nie tylko….

W tekście znajdują się słowa i pojęcia, które mogą wydawać się niezrozumiałe, szczególnie neologizmy stworzone przez autora, dlatego w dziale – „Definicje Wybranych Terminów” podane są ich krótkie wyjaśnienia.

Tym z Państwa, którzy chcieliby bliżej poznać główne postacie, polecamy przeczytanie książek: Gra va Banque oraz Nie-Kontrolowane Rozmowy (zbiór esejów), autorstwa Jean-Marc Kani.

 

CIEKAWOSTKA:

Poza zaprezentowaniem Zasady CANI, autor wykazał, że pojęcie agnostycyzmu, ukute przez T. H. Huxley’a w 1869 roku, w odniesieniu do istnienia Boga, jest niewłaściwie sformułowane i stosowane. W konsekwencji autor odrzucił tę ogólnie uznawaną definicję agnostycyzmu Huxley’a i zastąpił ją czterema definicjami CANI, w odniesieniu do określonych bytów: rzeczywistego (natura) oraz urojonego (bogowie). > więcej w książce „Urojenie a Rzeczywistość”.

 

 

© ALL CONTENT COPYRIGHTED BY JEAN-MARC KANIA © since 2022

 

 

JMK EYS 2

 

 

 

WORDS HAVE THE POWER

SŁOWA MAJĄ MOC

 

 

BEST BOOKS

 

 

 

 

---

 

 

 

 

 

Cena ebooka: 44 zł

 

Pole tekstowe: ► ZAMÓW
 

 


DANE PUBLIKACYJNE I INFORMACJE

TYTUŁ GŁÓWNY:

UROJENIE A RZECZYWISTOŚĆ

PODTYTUŁ:

NIE-KONTROLOWANE ROZMOWY

KATEGORIA: naukowo-popularna beletrystyka

ISBN: 978-83-913227-0-3

JĘZYK: Polski

AUTOR: Jean–Marc Kania

WŁAŚCICIEL PRAW:

ALL RIGHTS RESERVED © COPYRIGHT © 2022 by Jean-Marc Kania

WYDAWCA: YOMOKO Poland

DATA PUBLIKACJI: Maj 2022

FORMAT WYDANIA: PDF

WYMIAR PDF: 5,55 x 7,91 cale (A5); 128 stron

ROZMIAR PLIKU PDF: 4,41 MB

RODZAJ ZABEZPIECZENIA:

Prawa autorskie; Watermark nie widoczny; 8-znakowy numer licencji, publikowany wraz z nazwiskiem Czytelnika na każdej stronie E-booka w stopce.

WARUNKI DOSTEPU:

Na trzech czytnikach, będących własnością Czytelnika, który zakupił E-booka; kopiowanie, drukowanie i udostępnianie zabronione.

 

 

 

 

 

 

PUBLIKACJE

 

FORMULARZE

 

REGULACJE PRAWNE

 

KONTAKT

 

 

 

 

Poprzez niniejszą stronę internetową można zakupić wyłącznie E-booki autorstwa Jean-Marc Kani. Publikacje, w formie papierowej, dostępne są poprzez inne źródła, wskazane na tej stronie.

 

 

 

KONTAKT

ZAMÓW

ODSTĄPIENIE

dot. odstąpienia od umowy

REKLAMACJA

Pozostałe formularze wymienione są w Regulaminie Zakupu i dostępne są, zależnie od zlecanej usługi.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

REGULAMIN ZAKUPU E-BOOKÓW

COPYRIGHT

strony <https://www.bestbooks-only-eu>